Vyberte stránku

Pro začínajícího kytaristu může být výběr první elektrické kytary pěkný oříšek. Trh je zaplněn velkým množstvím kytar od různých výrobců a to může při výběru první kytary člověka pěkně potrápit. V tomto článku vám představím pět nejlepších kytar pro začátečníky.

Výběr top 3

 

Nejlepší elektrické kytary pro začátečníky

Epiphone SG-Special – nejlepší volba

Epiphone patří mezi pionýry ve výrobě elektrických kytar. První kytary začal Epiphone produkovat již od roku 1928.  V roce 1957 koupila společnost Epiphone firma CMI, která zároveň vlastní kytarového giganta firmu Gibson. Teď když firma Epiphone a Gibson patří pod jednoho majitele, není důvod pochybovat o kvalitě těchto kytar.

Epiphone SG special cherry

Co se týče kvality zvuku je toto ďábelské SG naprosto perfektní. Neobyčejný vzhled jen podtrhuje veškeré výhody této kytary. Mimo jiné je tato kytara také známa pro kvalitní ladící mechaniky, které drží ladění i po měsíce. Toto je obrovská výhoda pro začínající hráče, pro které může být časté ladění nástroje nepříjemnou výzvou.

 • Kvalita zvuku kytary Epiphone SG je ve své cenové relaci bezkonkurenční
 • Díky malé hmotnosti vám kytara nezohýbá záda, což se může hodit pokud často hrajete ve stoje
 • Nespornou výhodou této kytary je samozřejmě její cena

Ďábelský vzhled SG v kombinaci s kvalitou zvuku a nízkou cenou dělají z Epiphone SG Special dokonalou kytaru pro začínající kytaristy.

Yamaha Pacifica PAC112V – nejnižší cena

Společnost Yamaha se nespecializuje pouze na výrobu kytar, například je také jedním z nejlepších výrobců automobilů na světě. Yamaha je prostě nejlepší ať už se pustí do výroby čehokoli.

Když se tedy pustili do výroby kytar, logicky se stali jedním z nejlepších výrobců a proto nemůžeme nástroj z dílny Yamaha vynechat.

Yamaha Pacifica Series PAC112V

Elektrická kytara Yamaha Pacifica Series PAC112V; provedení „Old Violin Sunburst“ je dalším důkazem perfekcionismu, ve který společnost Yamaha věří.Kytara je vyrobena z masivního dřeva Agathis, do kterého je zasazen šroubovaný krk z javoru s palisandrovým hmatníkem. Samozřejmostí je 5-polohový přepínač snímačů nebo tremolo.

 • Vzhled kytary je zkrátka okouzlující, ačkoli se jedná o kytaru pro začátečníky, působí jako nástroj pro profesionály
 • I zde je jedním z největších pozitiv velice přijatelná cena
 • Kytara překvapí především svým nezaměnitelným tónem

Ideální nástroj pro začínající tak i pokročilé hráče, překvapí jak provedením, zvukem tak i cenou

Ibanez RG421 Mahogany Oil – nejlepší volba pro tvrdší žánry

Výrobce kytar Ibanez je známý pro svou výrobu kytar, především pro tvrdší žánry jako je metal, hardcore atd.  Společnost Ibanez patří mezi mladší výrobce kytar, avšak za svou „krátkou“ produkci se stala jedním z předních světových výrobců kytar.

Ibanez RG421 Mahogany Oil

Kytara Ibanez RG421 Mahogany Oil si vás získá svým provedením ihned jak jí vezmete poprvé do rukou. Díky rychlému a úzkému krku typu Wizard III získáte více než jen obyčejnou kytaru.  Tělo je osazeno dvěma snímači INF Humbucker, které zajišťují bezkonkurenční zvuk pro tvrdší žánry.

 • Největší výhodou Ibanez RG421 Mahogany Oil je bezesporu úzký profil krku typu C, který zajišťuje rychlé a pohodlné hraní i pro začátečníky
 • Zpracování kytary okouzlí na první pohled. Kombinace javorového krku s palisandrovým hmatníkem a mahagonovým tělem nám dává neobyčejnou kytaru jak pro začátečníky tak i pro zkušenější hráče
 • Osazení dvěma snímači humbucker potěší nejednoho fanouška tvrdších žánrů

Pokud hledáte ideální nástroj na metal za rozumnou cenu, Ibanez RG421 Mahogany Oil je jasnou volbou.

Fender Squier Vintage Modified Telecaster Custom 3 – elegán s agresivním tóném

Samozřejmě nemůžeme opomenout světovou jedničku v produkci elektrických kytar a tou není nikdo jiný než společnost Fender. Kytary od výrobce Fender jsou klenotem mezi elektrickými kytarami. Dlouhou řadu let patří mezi nejlepší výrobce na světě.

Fender Squier Vintage Modified Telecaster Custom 3

Fender Squier Vintage Modified Telecaster Custom 3 je dalším kouskem z dílny mistrů. Tato kytara nabízí jak jemný tak agresivní zvuk a to díky kombinaci single snímače u kobylky a humbucker snímače u krku. Tato kombinace ve spojení s 3-polohovým přepínačem snímačů nabízí nepřebernou paletu zvuků.

 • Kobylkový snímač TE-101B Duncan designed beru jako největší výhodu kytary Fender Squier Vintage Modified Telecaster Custom 3 
 • Nízký profil krku a nízký dohmat zaručují pohodlnou a rychlou hru
 • Poměr cena/výkon je absolutně bezkonkureční, Fender Squier Vintage Modified Telecaster Custom 3  dokáže konkurovat i kyrám ve vyšší cenové relaci

Oproti výše zmíněným kytarám je Fender Squier Vintage Modified Telecaster Custom 3  o něco dražší, nicméně pokud si za tuto kytaru připlatíte, litovat rozhodně nebudete.

ESP LTD EC-256

Firma ESP LTD si za poslední roky udělala veliké jméno a řadí se mezi jedny z nejlepších kytar na trhu. ESP LTD je výrobcem kvalitních a povedených kytar a to již přes 40 let.

ESP LTD EC-256 je další ukázkou umu mistrů z dílny LTD.

ESP LTD EC-256Tělo je vyrobeno z mahogonu, krk a hmatník z palisandru. Kytara je osazena kobylkou TOM a ladění se postará sada uzavřených mechanik značky LTD.  Dokonalý zvuk této kytary mají nastarosti dva snímače typu humbucker LH-150 navržené samotnou LTD.

 • Kytara má stylový design,  povrchová úprava Mahogany oil dodává vzhled o třídu vyšších kytar
 • V porovnání kvality zvuku s kytarami ve stejné cenové relaci je naprosto bezkonkurenční
 • Díky dvěma ovladačům hlasitosti je možné na kytaře využít tzv. efektu „kill switch“ (nejznámějším milovníkem kill switche je např. Tom Morello)

ESP LTD EC-256 je kvalitní kytara od shora dolů. Zavřené mechaniky, kvalitní snímače, kobylka TOM, to vše jsou komponenty, díky kterým tato kytara vystupuje z řady!

Online magazín pro kytaristy

Přihlaste se k odběru novinek

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This